Ponad 17% pasażerów więcej niż przed rokiem


Spektakularne wyniki odnotowali zarówno przewoźnicy niskokosztowi, jak i sieciowi. W październiku 2018 wrocławskie lotnisko obsłużyło łącznie ponad 280 tys.

Z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało w poprzednim miesiącu o 17,4% pasażerów więcej niż rok temu. – Największy udział mieli w tym przewoźnicy niskokosztowi, ale tylko niewiele mniejszy wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi. W porównaniu do poprzedniego roku nadal obserwujemy też wyraźne ożywienie ruchu w segmencie czarterów turystycznych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tanie linie przewiozły blisko 190 tys. podróżnych z Wrocławia, co oznacza imponujący wzrost aż o 31,4%. W przypadku najatrakcyjniejszych połączeń do Hiszpanii, Portugalii i Włoch w samolotach zajętych jest ponad 90% miejsc. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się połączenia na Wyspy Brytyjskie, kierunki wschodnie, a z pozostałych kierunków Eindhoven i Paryż Beauvais.

Przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych odnotowali ponad 45 tys. pasażerów, co oznacza również znaczący wzrost o 29,5%. Największą popularnością cieszą się połączenia Lufthansy do Frankfurtu i Monachium oraz Air France na główne lotnisko Paryża (Charles de Gaulle). Ponad 16 tys. pasażerów, tj. o 73,5% więcej niż w październiku 2017, skorzystało z oferty biur podróży.  Przypomnijmy, że na wrocławskim lotnisku obowiązuje już nowy rozkład lotów, a do wyboru jest rekordowe 58 połączeń.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę