Wielki Debiut Brussels Airlines


Rozwój ruchu lotniczego we Wrocławiu to także efekt działań przewoźników sieciowych. W nowym rozkładzie lotów po raz pierwszy znalazło się połączenie do Brukseli i dodatkowe połączenie do Zurychu. Z kolei na główne lotnisko Paryża polecą od nowego sezonu większe samoloty.

Dziesięć połączeń w rozkładzie lotów na zimę 2018/2019 obsługują przewoźnicy sieciowi. Air France proponuje loty na główne paryskie lotnisko Charles de Gaulle, Swiss Airlines – do Zurychu, PLL LOT – do Warszawy i Tel Awiwu, SAS – do Kopenhagi, Lufthansa – do Monachium i Frankfurtu, Eurowings – do Stuttgartu i Düsseldorfu. 25 lutego 2019 r. w siatce pojawi się nowe, atrakcyjne połączenie do Brukseli realizowane przez linię lotniczą Brussels Airlines.

- Połączenia sieciowe są dla nas równie ważne co czarterowe i niskokosztowe. Cieszymy się, że przewoźnicy sieciowi konsekwentnie rozwijają swoją ofertę z Wrocławia – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Połączenia do stolicy Belgii nie są jedyną nowością w ofercie przewoźników sieciowych. Od nowego sezonu linie SWISS wprowadzają dodatkowy, czwarty rejs do Zurychu. Od nowego sezonu polecimy do stolicy Szwajcarii także w niedziele. Z kolei Air France, na bardzo popularnej trasie na główne lotnisko Paryża (Charles de Gaulle), wprowadza większe samoloty. Aktualnie obsługuje ją samolot Embraer 170 (76 miejsc), a w sezonie zimowym (od poniedziałku do piątku) rejsy będą wykonywane samolotem Embraer 190 (100 miejsc).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę