Tanimi liniami na Wschód i Południe


W nowym rozkładzie lotów na sezon jesienno-zimowy znalazło się 41 połączeń niskokosztowych. Tanie linie uruchomiają dwa nowe kierunki na Ukrainę. Zimą można również wybrać się na wakacje na południe Europy – w rozkładzie zostaje aż 12 takich lotów.

Tanie linie lotnicze wprowadzają dwa zupełnie nowe połączenia z Wrocławia. Wizz Air zaoferuje loty do Charkowa, a Ryanair do Kijowa Boryspola. To uzupełnienie siatki połączeń z naszymi wschodnimi sąsiadami – cały czas z Wrocławia można wybrać się do Lwowa (Wizz Air) czy na lotnisko Kijów Żuliany (Wizz Air). W nadchodzącym sezonie to właśnie Wizz Air i Ryanair obsłużą najwięcej połączeń – odpowiednio 12 i 29. Tanimi liniami możemy polecieć m.in. do Rzymu, Madrytu, Lizbony, Sztokholmu czy Oslo.

- W tym sezonie w ofercie przewoźników niskokosztowych pojawiają się następne kierunki wschodnie, a zostaje też aż 12 atrakcyjnych kierunków południowych, od Teneryfy, przez Lizbonę, Neapol, po Kutaisi w Gruzji – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tylko od początku roku lotnisko obsłużyło łącznie ponad 2,6 mln pasażerów, czyli o 17,6% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Zgodnie z prognozami, w całym 2018 r. port obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów, co będzie oznaczało, że padnie historyczny rekord. Także tegoroczna siatka lotów na sezon zimowy jest rekordowo duża.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę