Rekordowy wrzesień wrocławskiego portu lotniczego


Ponad 350 tys. pasażerów skorzystało we wrześniu z usług naszego lotniska. To prawie 20 proc. więcej niż w tym samym miesiącu roku 2017! Najbardziej zapracowały na to linie czarterowe (57 proc.), niskokosztowe (29 proc. więcej) i przewoźnicy sieciowi (24 proc.).

Lato 2018 przeszło do historii, ale wrześniowe wyniki Portu Lotniczego Wrocław są cały czas gorące i rekordowe – podobnie jak w lipcu i sierpniu. We wrześniu  lotnisko obsłużyło ponad 350 tys. podróżnych, a więc niewiele mniej niż w czasie wakacji (po 370 tys. w lipcu i sierpniu), a znacznie więcej niż we wrześniu przed rokiem – o 19,6 proc.  Na szczególną uwagę zasługuje wzrost liczby osób, które skorzystały z lotów czarterowych – to 87 tys. pasażerów, a więc o 57,1 proc. więcej niż we wrześniu 2017 roku!

Kolejny raz rekordowy wynik zanotowały linie niskokosztowe operujące na trasach międzynarodowych – z ich oferty skorzystało niemal 189 tys. osób, co oznacza wzrost o 28,9 proc. względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Największą popularnością cieszyły się kierunki południowe. Na większości z nich zajętych było ponad 90 proc. miejsc. Rekordzistą jest Lizbona (95 proc.). Natomiast z połączeń sieciowych postanowiło skorzystać ponad 45 tys. pasażerów. Wzrost w stosunku do września 2017 wynosi w tym przypadku 24,1 proc.

Patrząc na wyniki przewoźników niskokosztowych na kierunkach południowych oraz w segmencie połączeń czarterowych, można dojść do wniosku, że we wrześniu wakacje trwały w najlepsze. Ale również w przypadku innych kierunków zainteresowanie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno połączeń do zachodniej i północnej Europy, jak i na Ukrainę – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyła ponad 2,6 mln osób, a więc o 17,6 proc. więcej niż przed rokiem.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę