Autobusem miejskim 129 dotrzemy na lotnisko!


Już od 20 października MPK wydłuży linię 129 tak, by można nią było dojechać do wrocławskiego portu lotniczego. Dzięki temu mieszkańcy kilku dużych osiedli na północy i zachodzie miasta zyskają bezpośrednie połączenie z lotniskiem.

Nowe połączenie z Portem Lotniczym Wrocław zostanie włączone do rozkładu MPK dzięki uruchomieniu kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy. Autobusy starej linii 129 zaczną jeździć nową trasą. Do tej pory docierały z osiedla Poświętne w okolice Cmentarza na Jerzmanowie. Teraz ulicami Piołunową, Kaczorowskiego i Brzezińskiego dowiozą pasażerów aż do wrocławskiego lotniska.

Cieszymy się bardzo, bo dzięki tej zmianie bezpośrednie połączenie z portem lotniczym zyskają mieszkańcy kilku dużych, wrocławskich osiedli, m.in. Poświętnego, Karłowic, Różanki, Popowic, Gądowa, Kuźnik i Żernik – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. Marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Dodajmy, że to druga linia autobusowa wrocławskiego MPK, która zapewni pasażerom połączenie z lotniskiem. Pierwszą jest 106, która wyrusza z ulicy Dworcowej, naprzeciw Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.

Wydłużenie linii 129 oznacza też wydłużenie czasu kursowania autobusów. We wszystkie dni tygodnia będzie można nimi podróżować dłużej niż do tej pory, bo mniej więcej aż do godziny 23.00. Poza tym zostaną również uruchomione dodatkowe kursy w niedziele i święta – w te dni autobusem 129 będzie można wygodnie dotrzeć na lotnisko w godzinach 5.00-9.00.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę