TOP 5 letnich kierunków


Greckie wyspy za cel wojaży obrało sobie najwięcej urlopowiczów startujących z Portu Lotniczego Wrocław. Drugie miejsce na podium zajęła Hiszpania, a trzecie – Turcja. Od czerwca do sierpnia na lot z Wrocławia zdecydowało się 1,1 mln osób.

Wśród wakacyjnych hitów lotniska we Wrocławiu numerem jeden jest Grecja, a – mówiąc precyzyjniej – jej urokliwe, śródziemnomorskie wyspy: Kreta (Heraklion i Chania), Korfu, Rodos, Zakynthos i Kos. W siatce połączeń z Helladą Wrocław ma 9 kierunków, w tym Kefalonię i Saloniki. – Strzałem w dziesiątkę okazały się też Ateny, czyli tegoroczna nowość oferowana przez tanie linie. Wyniki pokazują, że nowe kierunki znakomicie się wpisują w oczekiwania podróżnych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. W sumie Helladę wybrało 141,5 tys. osób.

Na drugim miejscu uplasowała się Hiszpania, którą od czerwca do końca sierpnia wybrało ponad 81 tys. podróżnych wyruszających z Wrocławia. Najwięcej z nich zdecydowało się na wakacje na Majorce, ale loty tanimi liniami do Malagi, Barcelony Girony, Madrytu i nadmorskiego Alicante również cieszyły się popularnością. Dodajmy do tego jeszcze Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę, Fuerteventurę i Lanzarote). Trzecie miejsce tego zestawienia zajęła wracająca do łask polskich turystów Turcja, którą wybrało 70 tys. osób (loty czarterowe do Antalyi, Bodrum i Izmiru).

Tuż za wakacyjnym, lotniczym podium znalazły się loty do słonecznej Italii, której hitem była Sycylia (tanie linie i czartery). Zainteresowaniem cieszyły się też: Bergamo pod Mediolanem, Neapol, Bari, Rzym i Neapol. Pierwszą piątkę najpopularniejszych kierunków zamyka Bułgaria (Varna i Burgas) ze swoimi piaszczystymi plażami. Jej uroki doceniło latem ponad 45 tys. podróżnych. W sumie od początku roku do końca sierpnia Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ok. 2,35 mln osób, czyli o 17,3 proc. więcej niż w tym samym okresie roku 2017. Latem z oferty 85 kierunków obsługiwanych przez tanie linie lotnicze i czartery skorzystało 1,1 mln pasażerów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę