Lecimy na zakupy


Europejska stolica mody? Londyn, Mediolan czy Paryż? Nie sposób rozstrzygnąć. Do wszystkich tych miast można wybrać się samolotem z Wrocławia. Jesień to idealny moment na zakupy.

Pora jest idealna ze względu na wydarzenie pod hasłem Fashion Week. W Londynie rozpoczął się w pierwszej połowie września. Na wybiegach i ulicach modelki, stylistki i influencerki pokazywały, co będzie najmodniejsze w sezonie wiosna-lato 2019. Nosiły zwierzęce nadruki, najczęściej imitujące skórę pytona lub paski zebry. Pojawiły się także elastyczne szorty kończące się tuż nad kolanem. Pasują do marynarek w kratę, białej koszuli i wysokich szpilek. Do Londynu polecimy liniami Wizz Air i Ryanair. Przewoźnicy oferują loty siedem dni w tygodniu. Wizz Air na lotnisko Stansted, Ryanair – na Luton.

Ledwie skończył się Fashion Week w Londynie, zaczął się kolejny w Mediolanie. Max Mara, Emporio Armani i Prada to tylko wybrane marki, które zaprezentowały nowe kolekcje na wybiegach. W stolicy Lombardii także czeka ogrom modowych inspiracji i najmodniejsze sklepy. Dodajmy do tego niekończącą się listę zabytkowych obiektów sakralnych i muzeów. Punktem obowiązkowym są: scena operowa La Scala, katedra Narodzin św. Marii oraz Galeria Wiktora Emmanuela. Z wrocławskiego lotniska do Mediolanu Bergamo polecimy liniami Ryanair w każdy poniedziałek i piątek.

Ostatni wrześniowy Fashion Week ma miejsce w urokliwym Paryżu, który równie dobrze co Londyn i Mediolan może uchodzić za europejską stolicę mody. Stolica Francji do doskonałe miasto na zakupy. Paryż przyciąga oczywiście nie tylko mogą, ale i sławnymi na cały świat budowlami i muzeami, z Wieżą Eiffla i Luwrem na czele. To również miasto zakochanych… Na lotnisko Paryż Beauvais w każdy wtorek, czwartek i niedzielę lata Ryanair, natomiast na główne lotnisko Paryża (CDG) siedem dni w tygodniu zabiorą nas linie Air France.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę