Rekordowe wakacje Portu Lotniczego Wrocław


Ponad 22 proc. osób więcej niż przed rokiem skorzystało w sierpniu z usług lotniska we Wrocławiu. Linie niskokosztowe poprawiły swój wynik prawie o 30 proc., a przewoźnicy sieciowi – o 22 proc. Przez 3 miesiące wakacji port obsłużył ok. 1,1 mln pasażerów.

Ponad 373 tys. podróżnych skorzystały w sierpniu 2018 z usług wrocławskiego lotniska. To oznacza wzrost o 22,1 proc. względem tego, co działo się przed rokiem! – Największy udział w tym mają tradycyjnie przewoźnicy niskokosztowi. Ale znaczny wzrost liczby podróżnych odnotowujemy również w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych i rejsów czarterowych – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych skorzystało niemal 202 tys. pasażerów, czyli o 29,2 proc. więcej w porównaniu z sierpniem poprzedniego roku. Wśród kierunków południowych najpopularniejsze są połączenia do Hiszpanii, Włoch i Portugalii. Np. na trasie do Alicante zajętych jest 95,4 proc. miejsc, na Teneryfę – 94,5 proc., a do Lizbony – 94,3. W ponad 90 proc. wypełnione są samoloty również na innych kierunkach: na Wyspy Brytyjskie, do Paryża, Eindhoven, Bazylei czy na Ukrainę (Lwów i Kijów Żuljany).

Prawie 40 tys. osób wybrało w tym czasie połączenia z dużymi portami lotniczymi. To oznacza wzrost o niemal 22 proc. Podróżni najchętniej korzystali z usług linii Lufthansa na trasach do Frankfurtu nad Menem i do Monachium. Natomiast z połączeń czarterowych skorzystało w sierpniu ok. 107 tys. osób, czyli o ponad 57 proc. więcej niż przed rokiem. Łącznie od czerwca do końca sierpnia lotnisko obsłużyło 1,1 mln podróżnych, a od początku 2018 roku – ponad 2,25 mln (o 17,3 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę