Przyjdź na Partynice, by poznać… lotnisko


Czym jeżdżą lotniskowi strażacy? Jak pracuje straż graniczna? Dokąd polecieć na zimowy urlop? Tego dowiesz się 23 września na… Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Port Lotniczy Wrocław będzie, obok koni,  bohaterem tego dnia.

Mający 2,15 km tor na Partynicach jest niemal o połowę krótszy od pasa startowego wrocławskiego lotniska (3 km). Ale jego niepowtarzalny klimat pozwoli wystartować z wielką, końską wręcz dawką wiedzy o naszym porcie lotniczym. W rodzinnej atmosferze będzie się można dowiedzieć wszystkiego, co dotyczy codziennych zajęć pracowników lotniska.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do odwiedzenia toru 23 września: zarówno stałych bywalców, jak i osoby, które jeszcze nigdy nie były na Partynicach – zachęca Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Podczas rodzinnego spotkania będzie można zobaczyć, na czym polega praca służb lotniskowych, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo pasażerów: straży granicznej, celników oraz strażaków. Ci ostatni zaprezentują swój nowoczesny, 50-tonowy wóz bojowy o dźwięcznym imieniu Felix – dodaje.

Na Partynicach pojawi się również wrocławskie stowarzyszenie płetwonurków Zorba. Jego członkowie pokażą akwalungi, zademonstrują na fantomie, jak udzielać pierwszej pomocy oraz zaprezentują quad, który potrafi wjeżdżać… pod wodę. Oglądając to i emocjonując się gonitwami na torze, będzie też można zastanowić się spokojnie, dokąd wybrać się na zimowe wakacje. Na stoisku biura podróży Almatur każdy znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie. Wstęp jest wolny.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę