Przedłużamy słoneczne wakacje


Wakacje nie kończą się z pierwszym dzwonkiem roku szkolnego. Ciepłe i słoneczne południe Europy rozpieszcza turystów również późnym latem i wczesną jesienią. Oto trzy miejsca, które warto odwiedzić w najbliższych miesiącach. Dolecimy do nich bezpośrednio z Wrocławia tanimi liniami lotniczymi.

Portugalczycy nazywają to miasto niezwyciężonym. Porto zyskało takie miano, po tym jak przetrwało kilkunastomiesięcznie oblężenie rojalistów w pierwszej połowie XIX wieku. Wprawdzie mury obronne zachowały się tylko w części, to są jedną z najczęściej uczęszczanych tras spacerowych. Z murów miejskich rozlega się wspaniały widok na miasto, rzekę Duoro i sławny most Ponte Dom Luis I. Most i nabrzeże rzeki są równie chętnie uczęszczanymi przez turystów trasami. To obowiązek, podobnie jak odwiedzenie ogrodów Pałacu Kryształowego, katedry czy skosztowanie miejscowego wina. Loty do Porto to nowość w siatce wrocławskiego lotniska na lato 2018. Do Porto dostaniemy się dwa razy w tygodniu (wtorki i soboty) liniami Wizz Air. Ceny na podróże we wrześniu zaczynają się od 110 zł w jedną stronę, w październiku – od 79 złotych*.

Teneryfa to wyspa niezwykła, podzielona na dwie odmienne klimatycznie części przez wulkan El Pico del Teide. Cieplejsze i bardziej suche południe to baza hoteli i restauracji. Tu znajduje się centrum turystyczne wyspy z szerokimi, piaszczystymi plażami. Z kolei północ oferuje naturalne czarne plaże, bujną roślinność z lasem tropikalnym na czele. Teneryfa to również hiszpańska mekka sportów wodnych. Na wyspę przyjeżdżają miłośnicy surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Natomiast górzysty teren przyciąga rowerzystów i wspinaczy. Z Wrocławia na Teneryfę w każdy poniedziałek latają linie Ryanair. Ceny na loty we wrześniu zaczynają się od 219 zł, na loty w październiku – od 154 zł*.

Kolejną miejscem wartym odwiedzenia we wrześniu lub październiku jest Sycylia – największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Nazywana Wyspą Słońca, ponieważ szczyci się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku. Główne walory Sycylii to egzotyka, bogactwo zabytków i zachwycające krajobrazy. Jedną z atrakcji wyspy jest jej główne miasto – Palermo – dokąd z Wrocławia dwa razy w tygodniu (w środy i soboty) latają linie Ryanair. Największe zabytki miasta to XIX-wieczny Wielki Teatr, katedra czy Quattro Canti – skrzyżowanie otoczone czterema pałacami, fontannami i rzeźbami symbolizującymi cztery pory roku. Ceny biletów w jedną stronę na wrzesień rozpoczynają się od 105 zł, na październik – od 178 zł*.

*Ceny aktualne na dzień 22 sierpnia 2018r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę