Podróże na stadiony Europy


Camp Nou w Barcelonie pomieści prawie 100 tys. widzów, co czyni ten stadion największym w Europie. Na dźwięk nazwy „Wembley” serca Polaków zaczynają bić mocniej. Z kolei w Paryżu na fanów piłki nożnej czekają aż dwa stadiony-ikony.

W połowie sierpnia ruszył sezon piłkarski w Hiszpanii. W pierwszej kolejce La Ligi Barcelona na własnym stadionie pewnie pokonała Alaves 3:0. Dwa gole dla Dumy Katalonii strzelił Leo Messi, jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów. Camp Nou to obiekt westchnień nie tylko kibiców futbolu. Jest największy w Europie i w czołówce największych na świecie. Pomieści prawie 100 tysięcy widzów. Wielu turystów odwiedzających Barcelonę, stawia sobie za cel wizytę na meczu lub zwiedzenie stadionu z przewodnikiem. Loty z Wrocławia do Barcelony (lotnisko w Gironie) w środy i niedziele oferuje linia Ryanair. Ceny w jedną stronę na wrzesień zaczynają się od 85 zł*.

W sierpniu ruszyła także angielska Premier League, przez ekspertów uznawana za najmocniejszą piłkarską ligę Europy. W stolicy Anglii – Londynie – na co dzień występuje kilkanaście klubów piłkarskich. Siedem gra w tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywek. Stadiony takich klubów jak Chelsea, Arsenal, Tottenham czy Everton są co mecz wypełnione po brzegi. Anglia to przecież kolebka piłki nożnej. Najbardziej znanym stadionem piłkarskim bez wątpienia jest Wembley. A przy okazji można pooglądać bogactwo zabytków i muzeów stolicy Anglii. Na lotnisko Londyn Luton siedem dni w tygodniu latają samoloty Wizz Air, natomiast na lotnisko Londyn Stansted dolecimy liniami Ryanair.

Trzecim kierunkiem atrakcyjnym zarówno dla kibiców, jak i dla turystów niezainteresowanych piłką nożną, jest Paryż. W stolicy Francji znajdują się dwa stadiony godne uwagi: Stade de France, na którym mecze rozgrywa reprezentacja narodowa, oraz Parc des Princes – obiekt Paris Saint Germain. Rozgrywki Ligue 1 także już ruszyły, zatem z powodzeniem można wybrać się na mecz lokalnego PSG. A w Paryżu niezmiennie na turystów czeka Wieża Eifla, Luwr czy Pola Elizejskie. Na lotnisko Beauvais trzy razy w tygodniu (wtorek, czwartek, niedziela) latają linie Ryanair, a na główne lotnisko Paryża (Charles de Gaulle) codziennie kursują samoloty Air France.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę