Przed podróżą. Dojazd i parking


Wrocławskie lotnisko obsługuje nie tylko mieszkańców stolicy, ale także innych miast Dolnego Śląska. Z Portu Lotniczego Wrocław chętnie korzystają także mieszkańcy pozostałych województw. Warto więc poznać wszystkie możliwości dojazdu.

Dojazd samochodem na wrocławskie lotnisko z centrum Wrocławia zajmuje od 20 do 30 minut. Do portu prowadzi dwupasmowa droga, która łączy się bezpośrednio z Autostradową Obwodnicą Wrocławia oraz Obwodnicą Śródmiejską. Dojazd jest możliwy także z głównych dróg krajowych prowadzących do Wrocławia: ekspresowej S8 od strony Warszawy, ekspresowej S5 od strony Poznania, a także autostrady A4 z kierunku Katowic. Auto można zostawić na jednym z sześciu parkingów, na których jest łącznie ponad 4 tys. miejsc. Aktualny cennik na stronie http://airport.wroclaw.pl/pasazer/dojazd/parking/cennik/. Przy wczesnej rezerwacji internetowej można liczyć na zniżki.

Z centrum Wrocławia na lotnisko można dojechać także autobusem. WRO Airport Express kursuje pomiędzy terminalem a dworcem autobusowym (przy stacji PKP) co 50 minut. Przejazd całej trasy zajmuje około 30 minut. Kolejną opcją transportu jest autobus miejski linii 106, który na lotnisko od 10 sierpnia kursuje w dni robocze z większą częstotliwością – co 15 minut w godz. 5.00-23.00.

Dojazd na wrocławskie lotnisko z różnych stron Polski stał się jeszcze łatwiejszy, odkąd nawiązano współpracę z firmą FlixBus, która oferuje bezpośrednie połączenia autokarowe z lotniskiem ze Szczecinem, Zieloną Górą, Lubinem i Krakowem.

- Nasze lotnisko znalazło się w systemie sprzedaży tego przewoźnika, dzięki czemu pasażerowie lądujący we Wrocławiu zyskali dostęp do pełnej siatki jego połączeń z wykorzystaniem WRO Airport Express z lotniska na dworzec PKS – podsumowuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę