Najpopularniejsze w czerwcu i lipcu


Grecja przed Hiszpanią i Turcją – tak wygląda podium w klasyfikacji najpopularniejszych kierunków tego lata Portu Lotniczego Wrocław. Największym zainteresowaniem podróżnych cieszy się słoneczne południe Europy.

Blisko 46 tys. osób wybrało się w podróż do Grecji z wrocławskiego lotniska w czerwcu i lipcu. Trzy najpopularniejsze miejsca Hellady tego lata to bezapelacyjnie Kreta, Korfu i Rodos. Grecja jest zdecydowanym numerem 1 tego sezonu.

- Od początku czerwca największym zainteresowaniem podróżnych korzystających z usług Portu Lotniczego Wrocław cieszą się loty na słoneczne południe Europy – zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Wśród  najchętniej wybieranych kierunków króluje Grecja. W siatce połączeń wrocławskiego lotniska jest 8 kierunków obsługiwanych przez czartery i  dwa kierunki w ofercie tanich linii lotniczych.

Na drugim miejscu jest Hiszpania. W czerwcu i lipcu poleciało tam ponad 25 tysięcy podróżnych. Niewielu mniej, bo ponad 21,6 tysiąca, za cel letnich wojaży obrało Turcję. Natomiast loty do Włoch skusiły  prawie 18 tysięcy pasażerów, co Italię czyni czwartym najpopularniejszym kierunkiem ostatnich dwóch miesięcy.

W te wakacje lotnisko zanotowało duże wzrosty zainteresowania wakacjami zorganizowanymi. Z biurami podróży poleciało w czerwcu i lipcu  blisko 107 tys. osób, co oznacza wzrost o 55,2% w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. W siatce na lato 2018 znajduje się w sumie 25 kierunków czarterowych z Wrocławia – od Grecji, Turcji czy Bułgarii, przez kurorty Egiptu, po Wyspy Kanaryjskie. Tegoroczne nowości to Ateny, Izmir oraz tunezyjska wyspa Djerba.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę