Kolejny rekord wrocławskiego lotniska


Wrocławskie lotnisko bije rekord za rekordem. Po fantastycznym czerwcu, przyszła kolej na jeszcze lepszy lipiec. Granica 2 mln obsłużonych w tym roku pasażerów przekroczona!

W lipcu wrocławskie lotnisko obsłużyło blisko 375 tys. pasażerów, o blisko 19% więcej niż w tym samym miesiącu 2017 roku. Uwagę zwraca fakt, że to już drugi z rzędu najlepszy miesiąc w historii portu (w czerwcu – ponad 325 tys. obsłużonych pasażerów).

Lipiec to tradycyjnie szczyt podróży wakacyjnych, ale warto podkreślić, że rekordowy jest cały tegoroczny sezon letni. Największy udział mają w tym przewoźnicy niskokosztowi, którzy stale wprowadzają nowe, atrakcyjne połączenia, w tym typowo wakacyjne kierunki południowe. Duże znaczenie ma też rosnące zainteresowanie ofertą biur podróży. Sukcesywnie rozwijają się także sieciowe połączenia międzynarodowe – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tanie linie odnotowały w ubiegłym miesiącu wzrost o ponad 27%, a przewoźnicy sieciowi o blisko 17%. Tanie linie lotnicze obsłużyły w lipcu 200 tys. pasażerów, z kolei z wakacyjnej oferty biur podróży skorzystało już ponad 100 tys. podróżnych. Łączna liczba obsłużonych w tym roku pasażerów przekroczyła w miniony weekend 2 mln pasażerów. Zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln podróżnych.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę