Chwila wytchnienia na Północy


Z Wrocławia dolecimy do czterech skandynawskich miast, a nawet dalej na Północ – na Islandię. Większość połączeń obsługują tanie linie lotnicze. Kto powiedział, że letnie wakacje trzeba spędzać w tropikach?

Zmęczeni upałami? Nie każdy dobrze je znosi. Planując wakacje, warto zwrócić oczy ku chłodnej, a jakże pięknej i różnorodnej Skandynawii. Z wrocławskiego lotniska dolecimy zarówno do Szwecji, Norwegii, jak i do Danii.

- Loty do Szwecji obsługuje tania linia lotnicza Wizz Air. Można polecieć na zachód do Göteborga, słynącego z urokliwych bulwarów i rozrywki, lub na wschód do stolicy, Sztokholmu, gdzie na turystów czeka jedna z najlepiej zachowanych starówek średniowiecznej Europy – wymienia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Z kolei do norweskiego Oslo, gdzie zmrok zapada tylko na chwilę, latają samoloty Wizz Air oraz Ryanair (obie linie latają w poniedziałki, środy i piątki). Do stolicy Danii, Kopenhagi, we wszystkie dni tygodnia za wyjątkiem sobót dolecimy liniami SAS.

W siatce połączeń wrocławskiego lotniska jest jeszcze najchłodniejsza Islandia, wyspa słynąca z zapierających dech w piersiach krajobrazów. Choć to już nie Skandynawia, to z pewnością znajdziemy tu wytchnienie od upałów. Do Reykjaviku trzy razy w tygodniu latają samoloty Wizz Air (poniedziałki, środy, piątki).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę