Rekordowy czerwiec. Paryż strzałem w 10


W czerwcu Port Lotniczy Wrocław zanotował kolejny rekord – z lotniska skorzystało 325 tysięcy pasażerów, z czego 186 tys. wybrało tanie linie lotnicze. Wielkim sukcesem okazało się nowe połączenie na główne lotnisko Paryża.

Port Lotniczy Wrocław w czerwcu zanotował kolejny rekord pod względem liczby obsłużonych pasażerów – ponad 325 tys. To o ok. 26 procent więcej niż w czerwcu 2017 r. Na znakomity wynik duży wpływ ma nowe połączenie do Paryża. Przypominamy, że od maja z Wrocławia na lotnisko Charlesa de Gaulle’a (największe lotnisko we Francji) codziennie latają samoloty linii Air France. Samoloty są wypełnione w około 90 procentach.

Rekord to również zasługa połączeń obsługiwanych przez tanie linie lotnicze. Na tanie loty decyduje się coraz więcej pasażerów. W czerwcu było ich 186 tysięcy, co oznacza ponad 28-procentowy wzrost w porównaniu do ubiegłorocznego czerwca. Wśród najpopularniejszych są loty do Wielkiej Brytanii, Alicante, na Majorkę, do Barcelony, na Kretę czy na Maltę. Pasażerowie chętnie wybierają też nowości, w tym Porto, Faro, Bari, gruzińskie Kutaisi czy Podgoricę w Czarnogórze.

- W ofercie tanich linii niezmiennie ogromną popularnością cieszą się kierunki południowe, tym bardziej że nasze lotnisko oferuje coraz bogatszy wybór połączeń. Sukcesywnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży – tłumaczy Dariusz Kuś.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę