Ku zielonej Ukrainie


Wycieczka na Ukrainę to dla wielu Polaków podróż pełna sentymentów i historii. Z Wrocławia dolecimy do pełnego polskich akcentów Lwowa i do Kijowa, który przyciąga kulturą, sztuką i malowniczym położeniem nad brzegami Dniepru.

Lwów to miasto z wieloma polskimi akcentami. Wybierając się na wycieczkę, warto o tym pamiętać. Pierwsze kroki można skierować do Opery Lwowskiej, gdzie niegdyś wystawiano sztuki Fredry. Z kolei we Lwowskiej Galerii Sztuki znajdują się dzieła wybitnych polskich malarzy: Matejki, Kossaka czy Grottgera. Będąc we Lwowie, nie sposób nie zajrzeć do gotyckiej bazyliki archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie chrzest otrzymał król Polski Władysław Leszczyński. Ciekawym punktem na mapie miasta są także cmentarze: Łyczakowski i Orląt Lwowskich, na których spoczywają zasłużeni dla polskiej kultury i sztuki. A w lipcu w centrum Lwowa zamieszkał wrocławski krasnal Życzliwek… Z Wrocławia do Lwowa latają samoloty tanich linii lotniczych Wizz Air. Rejsy są realizowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Drugim bardzo chętnie odwiedzanym przez Polaków miastem Ukrainy jest Kijów. Stolica położona nad rzeką Dniepr uchodzi za największy ośrodek przemysłowy i kulturalno-naukowy kraju. Działa tu około 20 uczelni wyższych oraz znamienite instytucje kultury, takie jak  Opera Narodowa, Narodowy Teatr Dramatyczny, Rosyjski Teatr Dramatyczny i Filharmonia Narodowa Ukrainy. Na lotnisko Kijów-Żuliany podróżnych trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki) zabierze z Wrocławia linia Wizz Air. Od listopada Port Lotniczy Wrocław uruchamia trzecie połączenie na Ukrainę – na główne lotnisko w Kijowie (Kijów-Boryspol) trzy razy w tygodniu polecą tam samoloty Ryanair (w poniedziałki, piątki i niedziele).

- Podróże z Wrocławia na Ukrainę cieszą się bardzo dużą popularnością, dlatego przewoźnicy wzbogacają ofertę o loty na główne lotnisko w Kijowie – tłumaczy Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Mamy nadzieję, że z nowości skorzystają zarówno turyści, jak i osoby podróżujące w celach biznesowych. Dodatkowe połączenie z ojczyzną zyskają także Ukraińcy, tak licznie obecni we Wrocławiu.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę