Kolejne bezpośrednie połączenie na lotnisko


Flixbus uruchomił nowe połączenie pomiędzy Szczecinem a Krakowem. To oznacza, że mieszkańcy kolejnych miast Polski, w tym Dolnego Śląska, dojadą na wrocławskie lotnisko szybciej i bardziej komfortowo, bowiem bez przesiadki.

Od 5 lipca bezpośrednie autobusowe połączenie z wrocławskim lotniskiem zyskali mieszkańcy Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Lubina. Port Lotniczy Wrocław staje się jeszcze łatwiej osiągalny dzięki nowej linii Flixbus ze Szczecina do Krakowa.  Autobusy Flixbus jadące w kierunku Krakowa we Wrocławiu najpierw zatrzymują się na lotnisku, a następnie na Dworcu Autobusowym w centrum miasta.

Obserwujemy, że wrocławskie lotnisko to port pierwszego wyboru już nie tylko dla Dolnoślązaków. Korzysta z niego coraz więcej pasażerów z województwa lubuskiego i innych regionów. Przyciąga ich bogata siatka połączeń lotniczych z Wrocławia, w tym coraz więcej atrakcyjnych kierunków południowych, a także coraz wygodniejszy dojazd. Cieszymy się, że komunikacja autobusowa na lotnisko sukcesywnie się rozwija – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Ze Szczecina autobusy wyruszają o godz. 9.50 i 13.50 (bilety od 29 zł*), z Gorzowa Wlkp. o godz. 11.15 i 15.15 (bilety od 19 zł*), z Zielonej Góry o 12.40 i 16.40 (bilety od 17 zł*), a z Lubina o 13.50 i 17.50 (bilety od 30 zł*). Podróż na wrocławskie lotnisko trwa odpowiednio około 5 godzin, 4 godziny, 2,5 godziny oraz 1,5 godziny.

* Ceny z systemu rezerwacyjnego FlixBus (z dnia 6 lipca 2018).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę