Różnorodna Hiszpania


W Hiszpanii każdy znajdzie swoje miejsce. Turyści uwielbiający zwiedzanie kierują się do Barcelony i Madrytu, a ci pragnący wypoczynku i szalonych imprez – Alicante, na Maltę i Majorkę.

Wrocławski Port Lotniczy oferuje aż pięć hiszpańskich kierunków obsługiwanych przez tanie linie lotnicze. Samoloty Ryanair zabiorą podróżnych do Barcelony-Girony, Madrytu i Alicante oraz na wyspy: Maltę i Majorkę. Turyści niewątpliwie mają w czym wybierać. Miłośnicy zwiedzania, historii, kultury i sztuki podróżują do Barcelony i Madrytu, z kolei zwolennicy wypoczynku, sportów wodnych i nocnego życia doskonale odnajdują się w Alicante i na wyspach. Do Alicante można polecieć w czwartki i niedziele, na Maltę w środy i niedziele, a na Majorkę we wtorki i soboty.

Barcelona to architektoniczny geniusz Gaudiego, malarski Picassa i Joana Miro. W katalońskim mieście znajduje się jeden z najsławniejszych kościołów na Starym Kontynencie – Sagrada Familia oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic Europy – La Rambla. Ale Barcelona to nie tylko spacery i towarzyskie spotkania. Doskonałym miejscem wypoczynku jest 4,5-kilometrowe piaszczyste wybrzeże i błękitne morze.

Barcelonie ani na krok nie ustępuje Madryt. W muzeum Prado znajdują się obrazy najważniejszych przedstawicieli malarstwa klasycznego: od Francisco Goyi, przez Rembrandta i Tycjana, aż do Bosha. Do Madrytu warto wybrać się w sierpniu, żeby wziąć udział w corocznej fieście La Paloma, podczas której całe miasto tętni życiem, bawiąc się na ulicach wypełnionych muzyką i pokazami artystów. Przykładowa podróż z wylotem z Wrocławia 14 sierpnia (wtorek) i powrotem 18 sierpnia (sobota) kosztuje około 587 złotych (cena aktualna na 3 lipca).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę