Odkrywamy słoneczną Italię


Włochy od lat przyciągają turystów różnorodnością. Magnesem są wiekowe zabytki – i to nie tylko w Rzymie – piękne plaże, pyszna kuchnia i ekspresyjni mieszkańcy.

W przypadku skąpanej w słońcu Italii wybieramy spośród sześciu miast: akademickiej i naukowej Bolonii z najstarszym uniwersytetem w Europie, modnego Mediolanu (Bergamo), Rzymu (Ciampino), w którym starożytność miesza się ze średniowieczem, zakochanego w piłce nożnej Neapolu, turystycznej stolicy Sycylii – Palermo, aż wreszcie Bari z bazyliką San Nicola na czele, miejscem pielgrzymek wiernych katolickich i prawosławnych. Bari jest tegoroczną nowością w siatce połączeń wrocławskiego lotniska.

Loty do Palermo, Neapolu, Rzymu (Ciampino), Mediolanu (Bergamo) i Bolonii przez cały rok z Wrocławia oferują linie Ryanair, do Bari – linie Wizz Air. Do wszystkich miast można dolecieć i wrócić z nich dwa razy w tygodniu.

Włochy, niezależnie od pory roku, oferują coś ciekawego. Latem są to piękne plaże, słońce i pogoda. Zimą i jesienią przyciągają zabytkami i wyjątkową atmosferą – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. – Włochy są bardzo zróżnicowane. Tym bardziej cieszy, że nasza siatka lotów pozwala dotrzeć do miejsc, które każdemu zaoferują charakterystyczne dla danego regionu atrakcje – dodaje.

 


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę