Kraj z azulejos słynący


Wybór nie jest łatwy. Sami Portugalczycy nie są bowiem w stanie rozstrzygnąć, które miasto jest w ich kraju najładniejsze. Porto? A może jednak Lizbona? Oba zachwycają architekturą, ceramicznymi płytkami, muzyką i urokiem. A jest jeszcze Faro, czyli perła południa Portugalii.

Jednym z najpiękniejszych miast słonecznej Portugalii jest Porto. Drugie największe miasto tego kraju słynie z pysznego wina, tradycyjnej kuchni, targów i malowniczych uliczek. Turyści zachwycają się Ogrodem Pałacu Kryształowego, którego alejkami dostojnie przechadzają się pawie oraz spacerują nabrzeżami rzeki Duoro, nad którą rozciąga się zjawiskowy most Maria Pia, uchodzący za wizytówkę miasta.

Symbolem Portugalii są azulejos – ozdobne ceramiczne płytki widoczne na wielu kamienicach, domach, w barach i restauracjach. Są wszechobecne nie tylko w Porto, ale także w Lizbonie – mieście położonym na siedmiu wzgórzach. W Lizbonie warto zajrzeć do muzeum azulejos, żeby podziwiać ich różnorodne wzory, układające się w opowieść o historii Portugalii. Miasto nad Tagiem to również manuelińska architektura, wszędobylskie fado czy czerwone dachy Alfamy. Wyloty do Lizbony z Wrocławia dwa razy w tygodniu liniami Ryanair: we wtorki o godzinie 15.30 i w soboty o 16.25. Bilety na podróż w dwie strony w sierpniu kosztują ok. 550 zł (547,02 zł za lot w dniach 14-21 sierpnia, cena aktualna na 3 lipca).

Trzecim kierunkiem w ofercie Portu Lotniczego Wrocław, obsługiwanym przez Ryanair, jest Faro, uznawane za perłę południowej Portugalii. – Faro to idealny kierunek przede wszystkim dla turystów spragnionych słońca oraz pięknych widoków. Tamtejsze plaże są bardzo urokliwe, a pogoda zawsze dopisuje – zachęca prezes Dariusz Kuś. Samoloty do Faro odlatują z Wrocławia w każdy wtorek o godzinie 08.30. Powrót także we wtorki, o godzinie 16.25.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę