Wakacje w sercu Bliskiego Wschodu


Najbardziej unikalne zabytki, najlepsze kluby muzyczne, najsmakowitsze jedzenie – wszystko to zapewnia jedna podróż: do Tel Awiwu. Z liniami Ryanair polecimy tam dwa razy w tygodniu (pon. i sob.) za 243,90 zł*

Tel Awiw jest najważniejszym miastem na Bliskim Wschodzie, a także centrum finansowym i technologicznym o globalnym znaczeniu. To tętniące życiem metropolia, jedna z najnowocześniejszych na świecie, a przy okazji również izraelskie zagłębie klubów muzycznych. Znajdziemy tam też przepiękne plaże o łącznej długości 14 kilometrów i przyjemną, nadmorską promenadę.

Będąc  tam, koniecznie trzeba zobaczyć też niezwykle klimatyczny port w Starej Jaffie (w zasięgu spokojnego spaceru z Tel Awiwu). Ale najsilniejszym magnesem przyciągającym turystów jest oczywiście Jerozolima. – Zwiedzanie krętych, wąskich uliczek Starego Miasta pobudza wyobraźnię – podobnie, jak widok m.in. Bramy Damasceńskiej, Ściany Płaczu czy Bazyliki Grobu Pańskiego – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Lotnisko w Tel Awiwie jest także dogodnym punktem wypadowym dla wypraw do kurortów położonych nad Morzem Śródziemnym. W Izraelu na stosunkowo niewielkiej powierzchni znajdziemy zabytki starożytne i z późniejszych epok, fascynujące krajobrazy, przyrodę i przebogatą kulturę kulinarną, łączącą wiele kuchni z basenu Morza Śródziemnego. Do stolicy Izraela można się też w każdy wtorek i piątek wybrać samolotami LOT-u.

* Wylot do Tel Awiwu 28 lipca z liniami Ryanair to koszt 106zł, a powrót 6 sierpnia – 137,90zł. Cena aktualna na 19 czerwca 2018 roku z bagażem podręcznym.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę