Majowe rekordy Portu Lotniczego Wrocław


Już 1,15 mln podróżnych obsłużyło od początku roku wrocławskie lotnisko. W maju największy wzrost, prawie o 133 proc., odnotowały czartery. Tanie linie „urosły” o niemal 30%, a przewoźnicy sieciowi – o 17%. Ogromna w tym zasługa nowych kierunków.

W maju 2018 z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 288 tys. pasażerów, czyli 18,3% więcej niż w maju 2017. – Niezmiennie ogromną popularnością cieszy się oferta przewoźników niskokosztowych, a wprowadzane przez nich nowe kierunki dobrze wpisują się w oczekiwania pasażerów. Systematycznie rozwija się też segment sieciowych połączeń międzynarodowych, podróżni zyskują nowe połączenia do kluczowych europejskich portów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Od początku roku lotnisko obsłużyło o prawie 13% podróżnych więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, co daje 1,15 mln pasażerów. – Szczyt sezonu przed nami. Wszystko wskazuje więc na to, że zgodnie z prognozami w całym 2018 roku obsłużymy ponad 3,2 mln pasażerów – dodaje Dariusz Kuś. W maju 2018 z niskokosztowych połączeń międzynarodowych skorzystało ponad 186 tys. osób – aż 29,7% więcej, niż w maju 2017.

Co istotne, na niemal wszystkich trasach na Wyspy Brytyjskie oraz na kierunkach południowych samoloty latają wypełnione w ponad 90%. W samolotach do Lizbony zajętych jest ok. 95% miejsc, na Teneryfę i do Malagi – 94, a niewiele mniej do Alicante, na Majorkę, do Rzymu czy do Mediolanu. Pasażerowie chętnie wybierają tegoroczne nowości, w tym Ateny, Bari, Porto czy Kutaisi. Przewoźnicy niskokosztowi wprowadzili w tegorocznym sezonie letnim 8 nowych kierunków z Wrocławia. Oprócz wymienionych to także Bazylea Miluza, Göteborg, Faro i Podgorica.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę