Z Wrocławia prosto na główne lotnisko Brukseli


Nowe, ważne połączenie do stolicy Belgii zostanie uruchomione 29 października 2018 roku. Brussels Airlines, flagowe belgijskie linie, które będą je obsługiwały, zapowiadają trzy loty w tygodniu.

Samoloty mają latać na nowej trasie w poniedziałki – wylot z Brukseli o godz. 15.10 (16.10 we Wrocławiu), z Wrocławia o 17.40 (o 19.30 w Brukseli) oraz w środy i piątki – wylot z Brukseli o 9.30 (o 11.10 we Wrocławiu), z Wrocławia natomiast o godz. 12.00 (o 13.50 w Brukseli). Podróż potrwa niespełna 2 godziny. Główne lotnisko w stolicy Belgii w 2017 roku obsłużyło prawie 25 mln pasażerów. Korzysta z niego 76 linii, które oferują łącznie 238 kierunków na całym świecie.

Brussels Airlines (nowy przewoźnik we Wrocławiu) należą do Grupy Lufthansa, dla której Wrocław staje się coraz ważniejszym portem. Od zimy 2017 Grupa Lufthansa znacząco zwiększyła liczbę lotów na trasie do Frankfurtu nad Menem. Od marca tego roku należące do niej linie Eurowings, które z Wrocławia latają do Düsseldorfu, uruchomiły również połączenie do Stuttgartu. Siatkę Lufthansy uzupełniają bardzo popularne loty do Monachium. Dodajmy, że w ostatnim czasie we Wrocławiu zadebiutowali dwaj inni przewoźnicy sieciowi. Linie SWISS od jesieni 2017 latają do Zurychu, a Air France od 26 maja tego roku na główne lotnisko Paryża. Ofertę uzupełniają linie SAS (Kopenhaga) oraz PLL LOT (Tel Awiw oraz Lotnisko Chopina w Warszawie).

Bruksela to kierunek, na którym bardzo nam zależało, bo ma ogromne znaczenie biznesowe i turystyczne. Pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie z jedną z najważniejszych metropolii Europy. Cieszymy się, że przewoźnicy sieciowi konsekwentnie rozwijają swoją ofertę z Wrocławia mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. W sezonie letnim 2018 pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru 85 połączeń. Łącznie przewoźnicy uruchomili w tym sezonie 10 kierunków regularnych.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę