Pyszne jedzenie, bezpośrednie loty i miłość podbiły wrocławski Rynek


Podniebna część „Europy na widelcu” przyciągnęła tłumy. Palmy w strefie chillout, „Dinner in the Sky” i konkurs lotniczy Air France, w którym do wygrania był dwuosobowy lot do Paryża, wzbudziły wielkie zainteresowanie. Partnerem wydarzenia był Port Lotniczy Wrocław.

Jubileuszowa, 10. edycja popularnego festiwalu kulinarnego „Europa na widelcu” pozwoliła swoim wielbicielom pobujać w chmurach. „Pysznego” podróżowania mogli spróbować ci, którym 1 i 2 czerwca udało się zarezerwować „stolik w niebie”. Partnerem „Dinner in the Sky”, czyli restauracji w chmurach, podobnie zresztą, jak całej tegorocznej edycji, był Port Lotniczy Wrocław. Po odebraniu specjalnej karty pokładowej, smakosze zajmowali swoje miejsce. Potem wielki dźwig zabrał ich w podróż 40 metrów nad ziemię, gdzie mogli się delektować smakami Europy, podziwiając piękną panoramę Wrocławia.

Wizja egzotycznych lotów i smaków skusiła też wiele osób, które w sobotę 2 czerwca pojawiły się w strefie chillout wrocławskiego lotniska. Tu wśród palm i na leżakach można było poznać najatrakcyjniejsze oferty wakacyjne. Przedstawiciele biura podróży Almatur odpowiadali na setki pytań związanych z urlopami, na które samolotem można się wybrać z wrocławskiego lotniska. Sporo emocji wzbudził wielki, lotniczy konkurs, w którym nagrodę główną – dwuosobowy lot do Paryża (w obie strony) – ufundowały linie Air France, które 26 maja uruchomiły regularne połączenie z Wrocławia na lotnisko Charlesa de Gaulle’a w stolicy Francji.

Kilkaset osób postanowiło przekonać jury, że bilet należy się właśnie im. Wygrała pani Elżbieta. Co zadecydowało? Miłość! Zwyciężczyni napisała, że ma 60 lat, a bilet będzie spełnieniem marzeń jej męża, Mirosława. – Nigdy nie był w Paryżu, a bardzo o tym marzy – wyjaśniała ze sceny pani Elżbieta. Na tym nie koniec atrakcji. Każdy, kto tego dnia pojawił się na wrocławskim Rynku, mógł skosztować pysznego tortu ufundowanego przez linie Air France i wrocławskie lotnisko. Wspólnie zjedliśmy kilkaset jego kawałków. J


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę