Powitaliśmy pierwszy samolot Air France we Wrocławiu


Szampanem, tortem i honorowym salutem wodnym został przywitany na wrocławskim lotnisku pierwszy samolot linii Air France. Maszyny tego przewoźnika będą startowały na lotnisko Charles’a de Gaulle’a codziennie.

Tuż przed południem w sobotę 6 maja samolot linii Air France wylądował w Porcie Lotniczym Wrocław. Powitał go salut wodny. Ten moment, bardzo ważny dla wrocławskiego lotniska, został uczczony toastem wzniesionym lampką szampana i pysznym tortem. Pasażerowie lotu otrzymali specjalne certyfikaty potwierdzające udział w inauguracyjnym rejsie oraz drobne upominki.

Wielką wagę tego wydarzenia podkreślał w swoim przemówieniu Yeshwant Pawar, Dyrektor Generalny Air France i KLM na region Alp, Bałkanów i Europy Środkowej. Towarzyszył mu Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce. – Dla wrocławskiego lotniska to najważniejszy nowy kierunek w tym roku. Pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie na główne lotnisko w Paryżu i jeden z największych portów na świecie. Dzięki temu, planowanie podróży z Wrocławia nie tylko do Francji, ale też na trasach transkontynentalnych, staje się jeszcze wygodniejsze – mówił Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Globalna sieć połączeń francuskiego przewoźnika liczy aż 184 miasta w 81 krajach. Z paryskiego portu można polecieć m.in. do: Bostonu, Nowego Jorku, Montrealu, Szanghaju, Santiago de Chile, Rio de Janeiro, Johannesburga czy Tokio, a także na Mauritius, Madagaskar, do Casablanki czy do Lagos. Wyloty ze stolicy Francji do Wrocławia zaplanowano na godz. 9.45, a ze stolicy Dolnego Śląska – na godz. 12.15. Podróż trwa niespełna dwie godziny.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę