Hiszpania jest inna – przekonaj się sam!


Jeden kraj, wiele kultur, mnóstwo atrakcji – jeśli nie wiesz, gdzie spędzić urlop, postaw na Hiszpanię. Tam nie sposób się nudzić: każda prowincja to inna kultura, jedzenie, zabytki. Z wrocławskiego lotniska dotrzemy do 6 tamtejszych miast.

Są wakacje, mają być plaże! Jeśli taki masz plan, wybierz się z Ryanairem do Alicante (wyloty w każdy czwartek i niedzielę). Wybrzeże Costa Blanca to kilometry drobnego, białego piasku, nieograniczone możliwości uprawiania sportów wodnych i gwarancja słońca. Można też do woli zwiedzać urokliwe, rybackie wioseczki, cieszyć podniebienie pysznymi owocami morza i odprężyć się, korzystając z tętniących nocnym życiem bulwarów i lokali rozrywkowych.

Na podobne atrakcje mogą liczyć ci, którzy wybiorą lot na Majorkę (irlandzkie linie obsługują to połączenie w każdy wtorek i sobotę). Tamtejsze plaże i kąpieliska są często uznawane za najlepsze na świecie. Czekają też inne niesamowitości: centrum rozrywki El Arenal (raj dla windsurferów) oraz największy w Europie park wodny Aquacity. Będąc tam, trzeba zobaczyć zapierającą dech w piersiach katedrę La Seu z jej największym na świecie witrażem. A posiliwszy duszę, można zadbać o ciało, karmiąc je miejscowymi pysznościami, choćby cocą, która jest rodzajem tutejszej, niepowtarzalnej pizzy.

Ci zaś, którym marzy się kultura przez wielkie „K”, powinni polecieć do Madrytu (Ryanair, w każdy wtorek i sobotę). Położona na malowniczych wzgórzach stolica kraju oferuje obcowanie z dziełami sztuki najwyższej próby – z tymi z muzeum Prado na czele. Gros atrakcji znajdziemy w pobliżu centrum, ale nawet te odleglejsze nie nastręczają problemów, dzięki świetnie rozwiniętej sieci metra (13 linii, 301 stacji). Miasto słynie też z pięknych parków i piłki nożnej. To tu rezydują dwie potęgi futbolowe: Real i Atletico. Z Wrocławia dotrzemy z Ryanairem jeszcze na 3 hiszpańskie lotniska: do Malagi (pon., pt.), Barcelony-Girony (śr., niedz.) i na Teneryfę (pon.).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę