Wypocznij w kolebce cywilizacji


Ateny zbliżają się do Wrocławia dzięki nowemu połączeniu, które 11 maja uruchamia Ryanair. Samoloty irlandzkich tanich linii zabiorą nas do stolicy Grecji w każdy piątek. Dodatkowe trzy rejsy planowane są w poniedziałki 14, 21 i 28 maja. Ceny biletów zaczynają się już od niespełna 200 zł za podróż w dwie strony w czerwcu.*

Piękne, greckie wakacje są już na wyciągnięcie ręki. I na dodatek w bardzo dobrej cenie. 8 dni w kolebce europejskiej cywilizacji to doskonały pomysł na urlop. Samolot odlatuje z Wrocławia w każdy piątek o godz. 11.35. W drogę powrotną wyrusza o równie dogodnej porze – o godz. 9.35 (a we Wrocławiu jesteśmy o 11.10). Co robić przez ten czas? Gdzie, jak gdzie, ale w Atenach na brak atrakcji narzekać nie sposób: tu narodziła się demokracja, tu narodzą się też piękne, wakacyjne wspomnienia.

W jednym miejscu możemy zobaczyć, jak rozwijała się cywilizacja – od czasów antycznych, przez rzymskie, bizantyjskie aż do współczesności. Co niezwykłe, jak na 4-milionową metropolię, wszystkie historyczne atrakcje Aten czekają na turystów na terenie o średnicy 3,5 km – od wykopalisk Kerameikos aż do Stadionu Panatenajskiego. Zwiedzając miasto, warto wypatrywać brązowych tablic z żółtym lub białym napisem, które precyzyjnie podpowiadają, gdzie znajdziemy interesujące nas zabytki.

Ale nie samą historią turysta żyje – jeśli zamarzy się nam plażowanie, wystarczy w centrum miasta wsiąść do tramwaju i wyruszyć np. do nieodległej Glyfady, nazywanej Ateńską Riwierą. A pyszne, śródziemnomorskie potrawy czekają na nas w niezliczonych, ateńskich knajpkach. Lotnisko jest zlokalizowane 35 km od centrum, ale bez problemów pokonamy tę trasę autobusem lub metrem. Dodajmy, że Ateny są jedną z 10 letnich nowości w rozkładzie wrocławskiego lotniska. Pozostałe to: Göteborg, Bari, Kutaisi, Bazylea (wszystkie obsługuje Wizz Air), Porto, Faro, Podgorica, (Ryanair), Paryż Charles de Gaulle (Air France) oraz Stuttgart (Eurowings).

*188 zł – cena za lot z liniami Ryanair od 8 do 15 czerwca z bagażem podręcznym, aktualna na 9 maja 2018 roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę