Ponad ćwierć miliona pasażerów na wrocławskim lotnisku


W kwietniu z usług Portu Lotniczego we Wrocławiu skorzystało ponad 255 tys. pasażerów. Sukcesem okazały się nowości w rozkładzie m.in. Bari, Göteborg, Kutaisi i Porto.

Kwietniowy wzrost o 17,3% w stosunku do roku poprzedniego przybliżył wrocławskie lotnisko do prognozowanego na rok 2018 rekordu (3,2 mln podróżnych). Stale rosnąca liczba pasażerów wynika m.in. z regularnie wzbogacanej siatki połączeń. W tym sezonie to już 85 kierunków. Ogromną popularnością niezmiennie cieszą się miasta na Południu Europy oraz Wyspy Brytyjskie. Pasażerowie, którzy podróżują w celach biznesowych coraz chętniej korzystają z połączeń do hubów przesiadkowych i centrów biznesowych. Rośnie też zainteresowanie lotami na Wschód i Północ Europy.

W szybkim tempie rozwija się segment niskokosztowych połączeń międzynarodowych – w kwietniu skorzystało z nich ponad 182 tys. pasażerów. Powodzeniem niezawodnie cieszą się Teneryfa, Mediolan, Kreta i Malaga. Nadal bardzo licznie latamy do Anglii, Szkocji oraz Irlandii. Ogromny wzrost zanotowano również na trasach do Lwowa, Kijowa oraz holenderskiego Eindhoven. Za kwietniowy sukces odpowiadają też nowości w rozkładzie lotów: Bari, Porto, Kutaisi, Bazylea Miluza i Göteborg (Wizz Air) oraz Ateny, Faro i Podgorica (Ryanair)

Blisko 38 tys. pasażerów skorzystało w kwietniu z sieciowych lotów międzynarodowych. Największy wzrost odnotowały linie Lufthansa na trasie do Frankfurtu nad Menem. Popularne pozostają Kopenhaga i Monachium oraz uruchomione wiosną loty do Stuttgartu (Eurowings). Warto dodać, że 26 maja wystartuje największa nowość tego sezonu we Wrocławiu: połączenie Air France na jeden z najważniejszych na świecie portów – paryskie lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a. W kwietniu 2018 wypoczynek z biurem podróży wybrało blisko 10 tys. podróżnych wrocławskiego lotniska – to blisko 200% więcej niż w kwietniu 2017 roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę