Nowa inwestycja usprawni ruch na wrocławskim lotnisku


Rozpoczęły się prace związane z budową kolejnego stanowiska do odladzania samolotów. Ruch lotniczy rozwija się we Wrocławiu tak szybko, że port już teraz przygotowuje się do intensywnego sezonu zimowego.

W porannym szczycie operacyjnym z wrocławskiego lotniska startuje ponad 10 samolotów w ciągu godziny. W sezonie zimowym, od października do marca, zdarza się, że wszystkie potrzebują odlodzenia. To standardowa procedura przy temperaturze poniżej zera, opadach śniegu lub deszczu – trwa kilkanaście minut. Do tej pory we Wrocławiu było jedno stanowisko przeznaczone do tego celu. Teraz ruszyły prace nad kolejnym.

Rozbudowa istniejącej płyty do odladzania wraz z kompletną towarzyszącą infrastrukturą to jedna z kluczowych inwestycji Portu Lotniczego Wrocław na ten rok. Ułatwi funkcjonowanie lotniska w sezonie zimowym i jeszcze bardziej podniesie punktualność operacji lotniczych prowadzonych we Wrocławiu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Inwestycja jest związana z szybkim rozwojem lotniska. Tylko w pierwszym kwartale tego roku port obsłużył ponad 600 tys. pasażerów, tj. blisko 9% więcej niż przed rokiem. Zgodnie z harmonogramem, prace powinny się zakończyć w ciągu czterech miesięcy. Co ważne, w żaden sposób nie wpłyną na bieżące funkcjonowanie lotniska. Wykonawcą jest firma Strabag. Wartość inwestycji to 12,4 mln zł.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę