Dla każdego coś włoskiego


Marzą Ci się piękne zabytki, południowe słońce i pyszne jedzenie? Wybierz się na wakacje do Włoch! Wrocławski Port Lotniczy oferuje już 6 połączeń z miastami Półwyspu Apenińskiego.

Jest miasto, które spełnia wszystkie wymienione potrzeby idealnie: to Bari, stolica Apulii. Samolot Wizz Air zabierze nas tam w każdy wtorek i sobotę, już od 238 zł*. Klimatyczne, wąskie uliczki zauroczą każdego. Piaszczyste plaże pozwolą do woli napawać się południowym słońcem, które rzadko chroni się za chmurami. Jedzenie? Kto go spróbuje, na pewno nie zapomni. I zapragnie tu wrócić…

Za mało „światowo”? W takim razie wybierzcie się z liniami Ryanair do Rzymu (lotnisko Ciampino, wylot w każdą środę i niedzielę). – To miasto, które trudno porównać z innym miejscem na ziemi. Tu na każdym kroku stykamy się żywą historią – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. Koloseum, Bazylika Świętego Piotra, Forum Romanum – wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Podobnie jak niezliczone restauracje i trattorie, które zaspokoją najbardziej wysublimowane potrzeby. Stolica Italii to też doskonała baza wypadowa do zwiedzania reszty kraju.

Ale w ofercie Portu Lotniczego Wrocław znajdzie dla siebie coś również ktoś, kto woli mniej południowe klimaty. Do Bolonii dwa razy w tygodniu (w środę i w niedzielę) polecimy z Ryanairem. Romantyczna przechadzka z Piazza Maggiore, czyli głównego placu Starego Miasta, do XIII-wiecznego Palazzo del Podestà zachwyci każdą zakochaną parę. Podobnie jak wyśmienita, lokalna kuchnia. Z irlandzkimi liniami możemy się wybrać z Wrocławia jeszcze do 3 włoskich miast: Mediolanu-Bergamo (pon., pt.), Neapolu (pon., pt.) i do Palermo na Sycylii (pon., pt.).

*238 zł – cena za lot z liniami Wizz Air 19 do 23 czerwca z bagażem podręcznym ważna na dzień 9 maja 2018 roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę