Lato w Portugalii? Trzy razy tak!


Jedna myśl (wypocząć), dwaj przewoźnicy (Ryanair i Wiz Air), trzy cudowne miejsca (Lizbona, Porto, Faro) – to oferta Portu Lotniczego Wrocław dla tych, którym marzy się Portugalia. Lot na wakacje w Porto na przełomie maja i czerwca to koszt  niecałych 380 zł*.

Kusi Cię Lizbona? Tam zabierze Cię Ryanair. Na przystawkę weź przejażdżkę słynnym, żółtym tramwajem wąskimi, urokliwymi uliczkami starego miasta. Daniem głównym niech będzie spacer pięknymi ulicami i placami oraz podziwianie niezliczonymi. A na deser spojrzenie z góry na portugalską metropolię. Umożliwi Ci to jeden z jej 16 punktów widokowych. Jeśli będzie Ci mało, jest jeszcze największe w Europie oceanarium i dwie świątynie sportu – kultowe stadiony piłkarskich potęg, czyli klubów Benfica i Sporting. A potem pyszny posiłek w jednej z niezliczonych restauracji i knajpek.

Na stolicy portugalski świat się nie kończy. Idealnym celem kilkudniowej podróży będzie też drugie pod względem wielkości miasto kraju – Porto. Tam wybierzemy się z tanimi, węgierskimi liniami Wizz Air. Urzekających widoków nie zabraknie. Wyprawę warto zacząć do Ogrodów Pałacu Kryształowego, którego alejkami przechadzają się… pawie. To też gratka dla wielbicieli azulejos – znanych na całym świecie niebieskich, niezwykłej urody kafelków ceramicznych. W Porto cos dla siebie znajdą też wielbiciele sportu (stadion miejscowej, piłkarskiej potęgi FC Porto) i ci, którzy cenią sobie zakupy (niezliczone, arcyciekawe sklepiki). Za podróż  od 26 maja do 5 czerwca  zapłacisz 378 zł.*

Gdyby zaś wielkomiejskie atrakcje były komuś nie w smak, powinien skorzystać z najnowszej oferty irlandzkiego Ryanaira i „pofrunąć” do Faro. To miasto na wybrzeżu Algarve słynie z doskonałej pogody i pięknych plaż. Wśród jego atrakcji na szczególną uwagę zasługuje jaskinia Benagil. Jest usytuowana wśród skalnych ścian, a dzięki otwartemu sklepieniu dociera do niej dużo słońca. Ale ten rejon słynie też z najlepszych na kontynencie pól golfowych i najpyszniejszych owoców morza. Połączenia do Faro ruszają w czerwcu.

*378 zł – cena za lot z liniami Wizz Air 26 maja do 5 czerwca z bagażem podręcznym ważna na dzień 17 kwietnia 2018 roku.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę