Do Kutaisi po łyk egzotyki


Odkrywanie urokliwej Gruzji oferują nam tego lata linie Wizz Air. Uruchomione właśnie połączenie z Wrocławia do Kutaisi daje wielkie możliwości: podziwianie pięknych krajobrazów, niezwykłych zabytków, delektowanie się pysznym jedzeniem i poznanie przyjaznych ludzi. A wszystko w kuszących cenach!

Zaspokojenie ciała i ducha, zaoszczędzenie czasu i pieniędzy – ci, którym marzyła się podróż do Gruzji, będą zadowoleni. Od kwietnia dwa razy w tygodniu (we wtorek i w sobotę) mogą skorzystać z bezpośredniego połączenia Wrocław – Kutaisi, uruchomionego przez węgierskie linie Wizz Air.  Samoloty startują z wrocławskiego lotniska o godz. 5.45.

Dlaczego warto wybrać się do Kutaisi? To turystyczna stolica Gruzji. Jej symbolem i najważniejszą atrakcją jest katedra Bagrati (wraz z klasztorem Gelati wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Wieczorem zaś koniecznie trzeba się wybrać do Kutaisi Market, gdzie znajdziemy targowisko w starym stylu. Tam można kupić wszystko – od świeżych produktów spożywczych, aż po niezwykłe pamiątki. Ale to też znakomita baza wypadowa, umożliwiająca zwiedzanie innych regionów kraju. Numerem 1 większości rankingów jest Jaskinia Prometeusza. Niezwykłe, zaskakujące formacje skalne, które można tam zobaczyć, wprawiają w zachwyt.

Lotnisko znajduje się ok. 25 km od Kutaisi, ale łatwo dotrzeć do miasta. Miejscowi przewoźnicy zaoferują podwiezienie za ok. około 7 lari, czyli 11 zł. Nie będziesz też głodny, bo sycący posiłek, choćby tradycyjne chaczapuri (gruziński, nadziewany chlebek), w restauracji kosztuje ok. 8 zł.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę