Z liniami Ryanair do Kijowa


Wrocławscy podróżni mają dodatkowy powód, by jesienią zaplanować wylot na Ukrainę. W listopadzie ruszy kolejne połączenie ze stolicą kraju – tym razem zaoferują je linie Ryanair. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, piątki i niedziele) na największe międzynarodowe lotnisko Ukrainy – Kijów-Boryspol. Start z Wrocławia planowany jest na godz. 6.20 (lądowanie o 9.10). Rejs powrotny z Kijowa ruszy o godz. 9.35 (lądowanie o 10.25). To trzecie połączenie z Wrocławia na Ukrainę. Linie Wizz Air latają z Wrocławia do Kijowa-Żuliany i Lwowa.

- Połączenie na główne ukraińskie lotnisko z pewnością zainteresuje pasażerów podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Pozwoli również na komfortową i szybką podróż do swojego kraju Ukraińcom, którzy uczą się i pracują na Dolnym Śląsku – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. – Loty z Wrocławia na Ukrainę od początku cieszą się ogromną popularnością. Pokazuje to średnie wypełnienie samolotów. W styczniu i lutym 2018 roku wynosiło ono 91% w przypadku Kijowa i 86% Lwowa.

Linie Ryanair są silnie związane z wrocławskim lotniskiem. W bazie operacyjnej stacjonują obecnie jego trzy samoloty. W okresie letnim pojawi się dodatkowy, czwarty. Zrealizuje bezpośrednie rejsy w ramach nowej linii czarterowej przewoźnika – Ryanair Sun. Jednocześnie, wśród 35 bezpośrednich tras w aktualnym sezonie, znajdują się trzy nowości: Ateny, Faro oraz Podgorica. Na wrocławskim lotnisku znajduje się jedyna w Polsce, a trzecia w Europie baza techniczna tego przewoźnika. W 2016 roku linie otworzyły też we Wrocławiu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę