Nie tylko Stuttgart


25 marca zrealizowany został pierwszy lot z Wrocławia do Stuttgartu. Operacje na tej trasie odbywają się trzy razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Czas podróży wynosi 1 godz. 40 min. W tygodniu samolot z Wrocławia wylatuje o godz. 12.55 (ląduje w Stuttgarcie o godz. 14.40 ), w niedziele zaś o godz. 15.30 (jest o 17.10). Przewoźnik lata na tej trasie samolotem Bombardier Dash 8 Q400.

Nowe połączenie do Stuttgartu to przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla biznesu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Przedstawiciele prężnie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego na Dolnym Śląsku zyskali oczekiwane bezpośrednie loty. Poza tym w mieście znajduje się wiele instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem – dodaje.

Stuttgart to jedna z 10 regularnych nowości w letnim rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław. Do dyspozycji wrocławskich podróżnych jest rekordowe 85 kierunków. W siatce zadebiutowały również Bari, Kutaisi, Göteborg, Bazylea Miluza i Porto (Wizz Air). W maju dołączy do nich główne paryskie lotniska im. Charles’a de Gaulle’a (Air France) i Ateny (Ryanair), a w czerwcu Faro oraz Podgorica (Ryanair).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę