6 lat terminalu


6 lat i 13,5 miliona pasażerów. Urodziny świętowaliśmy razem z naszymi pasażerami. W trakcie specjalnej wycieczki zaproszeni goście mogli zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne dla podróżnych i poznać kulisy pracy lotniska.

Nowy terminal zainaugurował działalność 11 marca 2012 roku. Pierwsze loty odbyły się przed godziną szóstą, a ich celem były Warszawa i Londyn Luton. Po 6 latach, grupa szczęśliwców która wygrała specjalne, organizowane przez lotnisko konkursy, mogło poznać tajniki działania lotniska i zobaczyć je od nieznanej strony. Goście zwiedzili między innymi salon VIP, halę odlotów, bagażownię. Dowiedzieli się, jak dba się o bezpieczeństwo pasażerów, zobaczyli sprzęt, którym dysponuje lotniskowa straż pożarna, a nawet mogli podziwiać nowoczesne oświetlenie zmodernizowanej drogi startowej.

Spacer poprowadzili pracownicy lotniska, którzy na co dzień koordynują jego pracę i dbają o jakość obsługi pasażerów. Gościom towarzyszyli: Przemysław Marcinkowski, dyrektor ds. infrastruktury, Marek Dziaduch, pełnomocnik ds. systemu zarządzania bezpieczeństwem oraz Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej w Porcie Lotniczym Wrocław.

- Po sześciu latach mamy rekordową, dynamicznie rozwijającą się siatkę połączeń, najnowocześniejszą infrastrukturę i zaufanie pasażerów, którzy przyznali nam m.in. tytuł Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce. Jestem przekonany, że kolejne lata będą równie owocne – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Cieszymy się, że mogliśmy podziękować naszym pasażerom i pokazać im tajemnice tego miejsca – dodaje.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę