Podróż na Olimp


Piękna pogoda, historia obecna na każdym kroku i klimatyczne uliczki zachęcające do spacerów. Już od 11 maja Ryanair zabierze wrocławskich podróżnych do Aten. Ceny biletów rozpoczynają się od około 250 zł*.

Atrakcje stolicy Grecji to przede wszystkim wiele zabytków, na które łatwo się natknąć podczas codziennego spaceru. Akropol, Partenon czy Stadion Panatenajski to tylko niektóre z nich.
Ateny zrobią wrażenie na każdym miłośniku historii, ale nie tylko – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. – Niezwykła atmosfera, którą czuć na każdym kroku to skuteczny magnes przyciągający chętnych wrażeń turystów z całego świata – dodaje.

Niewątpliwie zaletą Aten jest też słoneczna i ciepła pogoda, która zachęca do przechadzek wąskimi uliczkami. Warto skierować w stronę Narodowego Muzeum Archeologicznego. Zgromadzono tu zabytki z całej Grecji – od czasów prehistorycznych do późnego antyku. Ciekawą propozycją jest także wystawa poświęcona sztuce starożytnego Egiptu. Muzeum uchodzi za jedno z najważniejszych na świecie.

Czasami warto skorzystać z metra. Podczas budowy znaleziono tu wiele ukrytych pomieszczeń, rzeźb i malowideł z okresu bizantyńskiego czy mykeńskiego. Teraz można je oglądać na stacjach, które pełnią poniekąd rolę darmowego muzeum. Wyjazd do Aten jest dobrym pomysłem na weekend, ale też zdecydowanie dłuższy wypoczynek. Loty będą realizowane w poniedziałki i piątki. Ceny biletów na początku czerwca wynoszą około 250 zł*.

*Ryanair – 250,16 zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym, w terminie 04.06.-08.06. Cena aktualna na dzień 06.03.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę