Lotnisko pnie się w górę


W lutym Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 189 tys. pasażerów. To o 6,8% więcej niż rok temu. Pod koniec zimy dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki południowe. Hitem są Teneryfa, Rzym i Lizbona.

- Kochamy latanie, a dowodem na to jest kolejny miesiąc przynoszący wzrosty. Dotyczy to nie tylko mieszkańców Dolnego Śląska, lecz także regionów ościennych. Jestem przekonany, że ta tendencja będzie się utrzymywała. Już pod koniec marca zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów. Przewoźnicy oraz biura podróży zaproponują w nim wiele nowości. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W lutym o 14,8% wzrosła liczba pasażerów korzystających z oferty sieciowych połączeń międzynarodowych. Do najpopularniejszych kierunków należał Frankfurt nad Menem (Lufthansa), Tel Awiw (PLL LOT) oraz Zurych (zimowa nowość linii SWISS). To dobra wiadomość w kontekście debiutującego wkrótce połączenia linii Air France, która zabierze pasażerów z Wrocławia na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a. Aktywna jest również linia Eurowings, która od nowego sezonu uruchomi połączenie do Stuttgartu oraz doda loty do Düsseldorfu.

Wrocławskie lotnisko odnotowano duże zainteresowanie kierunkami południowymi. W lutym do najpopularniejszych należały: Teneryfa (średnie wypełnienie 95,4%), Rzym (92,6%) i Lizbona (91,1%). Był to również dobry miesiąc dla połączeń niskokosztowych – w tym sektorze zanotowano wzrost o 23,7%. Ta tendencja powinna się utrzymać – pod koniec marca zacznie obowiązywać nowy rozkład. Przyniesie on kolejne możliwości podróży na południe. Linie Wizz Air ogłosiły, że latem 2018 roku polecą miedzy innymi do Bari, Porto i Kutaisi, natomiast Ryanair do Aten, Faro i Podgoricy.

Na południe chętnie latamy nie tylko tanimi liniami, ale też z biurami podróży. W lutym takich pasażerów było blisko 6 tys. – to o 137% więcej niż w ubiegłym roku. Czarterowe lato 2018 ruszy pod koniec marca. Nowościami będą Tivat, Ateny, Izmir i Djerba.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę