Z Wrocławia do Stuttgartu


Już od 25 marca z wrocławskiego lotniska polecimy do Stuttgartu. Loty zrealizuje linia Eurowings należąca do grupy Lufthansa. Rejsy będą się odbywać cztery razy w tygodniu. Od końca marca przewoźnik zwiększy też częstotliwość lotów do Düsseldorfu.

Bilety na loty do Stuttgartu już są w sprzedaży. Rejsy będą się odbywać w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Ceny rozpoczynają się od 289 zł (w taryfie Basic). – Nowe loty to duże wyróżnienie dla Wrocławia. Cieszymy się, że Lufthansa dostrzega nasz potencjał – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Dla naszych pasażerów to duże udogodnienie. Nadal rośnie liczba podróżnych do Niemiec i dalej – przez porty niemieckie na niemal cały świat. Oczywiście sam Stuttgart jest też bardzo atrakcyjny między innymi pod względem biznesowym i naukowym – dodaje.

W tygodniu loty ze Stuttgartu będą realizowane o godz. 10.30 (powrotne do Wrocławia o godz. 12.55), a w niedziele o godz. 13.20 (powrotne o godz. 15.30). Czas przelotu wyniesie 1 godzinę i 40 minut. Pasażerowie polecą samolotami Bombardier Dash 8 Q400. Jednocześnie przewoźnik zwiększa liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Dusseldorfu. Od 25 marca poleci tam codziennie oprócz sobót.

To kolejny etap rozwoju siatki połączeń grupy Lufthansa na wrocławskim lotnisku. W październiku 2017 roku linia zwiększyła częstotliwość operacji na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem – dzięki temu dostępne są aż cztery rejsy dziennie. Grupa proponuje również połączenia ze stolicy Dolnego Śląska do Monachium. Odbywają się one trzy razy dziennie.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę