Bazylea – miasto bez granic


Wszechobecne bazyliszki, piękne krajobrazy i charakterystyczne zabytki. Bazylea i jej alpejska atmosfera potrafią zauroczyć nie tylko miłośników gór. Od końca marca, jej walory będą mogli poznać pasażerowie z Wrocławia. Wizz Air będzie latał tam trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty.

Wśród licznych atrakcji tego miasta wyróżnić należy zwłaszcza rejs po Renie. „Rheinfahre”, gwarantuje niesamowite widoki z pokładu łodzi, która przemierza najpiękniejsze tereny Szwajcarii. Tym, którym rzeczne pejzaże się znudzą, polecamy wyprawy w góry, których w okolicach Bazylei nie brakuje.

W krajobraz na stałe wpisały się bazyliszki, które są symbolem miasta. Możemy je napotkać na przykład na drodze do Muzeum Papieru. Tam poznamy wszelkie techniki wyrobu tego materiału, a część z nich będziemy mogli wypróbować osobiście.  Inne punkty na muzealnej mapie to centra pożarnictwa czy komiksu. W tym pierwszym zapoznamy się z technikami gaszenia ognia na przestrzeni dekad, to drugie pokazuje, jak rysowano komiksy i karykatury. Nie można zapomnieć również o Muzeum Sztuki, które kryje w sobie wiele cennych eksponatów.

Bazylea to już drugie szwajcarskie miasto w siatce połączeń Portu Lotniczego Wrocław. Po ubiegłorocznym sukcesie Zurychu od linii SWISS, 25 marca do rozkładu dołącza miasto położone na granicy Niemiec, Szwajcarii i Francji. Bilety są już dostępne w sprzedaży. Za podróż z liniami Wizz Air w połowie kwietnia zapłacimy 118 zł.*

*Wizz Air – 118 zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym, w terminie 10.04.-14.04. Cena aktualna na dzień 15.02.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę