W styczniu o 10% pasażerów więcej


Nowy rok zaczął się bardzo dobrym wynikiem dla Portu Lotniczego Wrocław. W styczniu wrocławskie lotnisko obsłużyło 201 248. pasażerów. To przełożyło się na ogólny wzrost ruchu o ponad 10%. Dużą popularnością cieszyły się loty na południe Europy z Teneryfą, Lizboną i Malagą na czele.

Na szczególną uwagę zasługuje sukces międzynarodowych połączeń niskokosztowych. Tanie linie lotnicze obsłużyły w styczniu ponad 142 tys. pasażerów, czyli o blisko 27% więcej niż przed rokiem. - Wpłynęła na to rozwijająca się siatka połączeń, która przez ostatni rok powiększyła się między innymi o Agadir, Palermo, Neapol, Lizbonę, Reykjavik czy Lwów - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Styczeń przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy. Hitem była Teneryfa – samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 92,5%. Bardzo dobre wyniki zanotowały także Lizbona i Malaga (88%). Wszystko wskazuje na to, że ta tendencja będzie się utrzymywała. Latem przewoźnicy zaproponują nowe połączenia na południe, w tym Ateny, Bari, Porto czy Kutaisi. Nie słabnie zainteresowanie kierunkami na Wyspy Brytyjskie z Cork, Dublinem, Doncaster i East Midlands z na czele (89% obłożenie). Dużą popularnością w styczniu cieszyło się również połączenie do Kijowa (91,8%).

W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało 20-procentowy wzrost z łączną liczbą 28 663 obsłużonych pasażerów. Wpływ na to miała rozwijająca się siatka połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. Do najpopularniejszych należy Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także nowość sezonu zimowego – Zurych obsługiwany przez linię SWISS. W maju w Porcie Lotniczym Wrocław zadebiutują francuskie linie Air France. Zabiorą podróżnych na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a. W styczniu podróżni bardzo chętnie korzystali też z ofert biur podróży – było ich blisko 7 tys. To o 151% więcej niż w ubiegłym roku. W minionym miesiącu w rozkładzie zadebiutowały dwie nowości od tour operatorów – Zanzibar i Turyn. Czarterowe lato 2018 ruszy pod koniec kwietnia. Nowościami będą Tivat, Ateny, Izmir i Djerba.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę