Najpiękniejsze zamki Europy


Majestatyczne budynki, stare mury obronne, historyczny klimat. Niegdyś warownie obronne, dziś stałe punkty wszelkich wycieczek. Zamki działają na wyobraźnię i przywołują atmosferę przeszłości. Przedstawiamy najpiękniejsze twierdze Europy, które można zwiedzić lecąc z Wrocławia.

Zwiedzanie zamków to jeden z najczęstszych punktów wycieczek. Turyści lubią czuć klimat historii. Jednym z popularniejszych jest zamek Windsor znajdujący się niecałe 40 kilometrów od Londynu. To największy i najstarszy nadal zamieszkany zamek na świecie. Został zbudowany ponad 900 lat temu i jest jedną z oficjalnych siedzib królewskiego rodu. Na 45 tysiącach metrów kwadratowych obecnie znajdują się również chętnie odwiedzane zbiory obrazów, rzeźb, rysunków i innych obiektów muzealnych.

Kolejnym punktem na „zamkowej” mapie Europy jest zamek Coca w Hiszpanii. Znajduje się niecałe 100 kilometrów od Madrytu, ale bardzo łatwo do niego dojechać chociażby pociągiem. Nigdzie indziej w Europie tak mocno nie widać wpływu architektury arabskiej, jak właśnie na zamku Coca. Strzeliste mury i charakterystyczne wzornictwo od razu przywodzą na myśl bliskowschodnie klimaty. Liczy sobie niemal 600 lat i przyciąga turystów z całego świata.

Fanom średniowiecznego klimatu przypadnie do gustu wizyta na zamku w Edynburgu. Stolica Szkocji przyciąga miłośników niepowtarzalnej atmosfery miasta, które zdaje się nie zmieniać od kilkuset lat. Pierwsze wzmianki o fortyfikacjach górujących nad miastem pojawiły się już w IX wieku p.n.e.. Twierdza dzięki położeniu na szczycie góry jest uważana za jedną z potężniejszych w Wielkiej Brytanii.

Loty z Wrocławia do Madrytu (wtorki, soboty) i Edynburga (czwartki, niedziele) oferuje Ryanair. Do Londynu polecimy codziennie z liniami Wizz Air (Luton) lub Ryanair (Stansted).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę