Kutaisi: nieodkryta Gruzja


Belati, Bagrati czy Motsameta. Choć dzisiaj te nazwy mogą mówić nam niewiele, to po wizycie w Kutaisi – gruzińskiej perle, będziemy je znać doskonale. Mimo że te świątynie przyciągają setki turystów, to nie samymi kościołami Gruzja stoi. Ten kraj to przede wszystkim piękne krajobrazy i bogactwo zabytków.

Położenie nad Morzem Czarnym, ogrom zabytków i zachwycające krajobrazy. Między innymi dzięki temu Gruzja staje się alternatywą dla Chorwacji i innych krajów, które są popularne jako wakacyjne cele podróży. – Dużym atutem Gruzji są bardzo przystępne ceny, zarówno za podróż, jak i pobyt – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. – Kutaisi jest też świetną bazą wypadową do poznania tego nieodkrytego przez większość turystów kraju – dodaje.

Według rankingów najchętniej wizytowanym miejscem jest Jaskinia Prometeusza. Przeróżne formacje skalne, które można tam zobaczyć, wprawiają w osłupienie i zdumienie wszystkich odwiedzających. Gruzińska przyroda zachwyca też wszechobecnymi stepami, bogatymi w tamtejszą faunę i florę.

Warto zobaczyć też Kanion Okatse. Trasa wiedzie przez mostki rozwieszone nad przepaścią. To sprawia, że wycieczka do tego miejsca polecana jest osobom o mocnych nerwach. Kutaisi jest wiosenną nowością od linii Wizz Air. Połączenie rusza 31 marca. Za bilety lotnicze w połowie kwietnia w obie strony zapłacimy ok 358 zł.*

*Wizz Air – 358 zł – lot w obie strony z bagażem podręcznym, w terminie 07.04.-10.04. Cena aktualna na dzień 06.02.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę