Daj się zaskoczyć Czarnogórze


Krajobraz gór schodzących bezpośrednio do turkusowego morza, dziewicza przyroda, ciekawe zabytki. By je odkryć, wystarczy wyruszyć na wakacje do Tivatu w Czarnogórze. To nowość od biura podróży Itaka w letnim rozkładzie lotów. Skąd lecieć? Oczywiście z Wrocławia!

O Czarnogórze mówi się, że jest jednym z najbardziej nieodkrytych regionów turystycznych w Europie. Słynie z kilometrów piaszczystych plaż, urokliwych zatoczek, skalistych wysepek i majestatycznych góry, a to wszystko na tle turkusowego morza. W Tivacie i w całym regionie wyraźnie czuć niepowtarzalną, bałkańską atmosferą, która powstała w wyniku połączenia różnych kultur. Wisienką na torcie jest aromatyczna kuchnia bogata w dania z baraniny, owoce morza i lokalne specjały, jak choćby rakiję.

- Do wizyty w Czarnogórze zachęca nie tylko wspaniała przyroda i możliwość jej podziwiania bez tłumu turystów, ale również przystępne ceny wycieczek, znacznie korzystniejsze niż w pozostałych krajach rejonu Morza Adriatyckiego – mówi Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego Portu Lotniczego Wrocław. – Dotyczące kiedyś Chorwacji powiedzenie „Przyjedź tu, zanim pojawią się tłumy”, teraz bardziej pasuje do Czarnej Perły Półwyspu Bałkańskiego – dodaje.

Sprzedaż wycieczek z Wrocławia do Tivatu na lato 2018 trwa – pierwsze terminy są dostępne w połowie czerwca. Urlop najkorzystniej zaplanować właśnie teraz. W ten sposób skorzystamy z największej dostępności hoteli i atrakcyjnych cen, które rozpoczynają się od nieco ponad 2 tys. zł w opcji All inclusive. Warto przypomnieć, że w tegoroczne wakacje wrocławscy podróżni po raz pierwszy polecą również z biurami podróży do Aten, Izmiru i na wyspę Djerba. Nowością, w porównaniu z latem 2017, jest też Teneryfa.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę