Top 3 z wylotem z Wrocławia


Teneryfa, Lizbona i Malaga. To właśnie te trzy kierunki w 2017 roku były najchętniej wybierane przez pasażerów wrocławskiego lotniska. Kochamy latać na południe, a w nowym roku będzie ku temu jeszcze więcej okazji.

Kierunki południowe są popularne przez cały rok. – Pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska uwielbiają południe Europy. Zwłaszcza Półwysep Iberyjski – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. – Potwierdza to doskonałe średnie wypełnienie na tych trasach – dodaje.

Trzy najpopularniejsze kierunki w 2017 roku to Teneryfa, Lizbona i Malaga. Najlepszy wynik pod względem wypełnienia zanotowała ta pierwsza – 94,4%. W ofercie lotniska już teraz jest kilkanaście niksokosztowych kierunków włoskich, hiszpańskich, portugalskich i greckich. Pod koniec marca dołączy do nich Porto od linii Wizz Air. To jeden z prognozowanych hitów na nadchodzący sezon, obok Palermo czy kierunków hiszpańskich. W maju w siatce pojawią się również Ateny, do których polecimy razem z liniami Ryanair.

O popularności kierunków południowych świadczy też fakt, że kilka z nich, m.in. Madryt, Rzym, wspomniane Lizbona i Teneryfa jest oferowanych przez przewoźników przez cały rok. Doskonałym przykładem jest Malta, która – obsługiwana latem przez linie Ryanair – została w zimowym rozkładzie lotów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę