Rok rekordów na wrocławskim lotnisku


W 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało o 18% więcej pasażerów niż w roku wcześniejszym. Daje to liczbę blisko 2,9 mln. To rekordowy wynik w historii Portu Lotniczego Wrocław.

Poprzedni rekord – 2,4 mln obsłużonych pasażerów – udało się przekroczyć już w październiku. – Cieszy nas, że co roku poprawiamy wynik. W tym roku obsłużyliśmy dokładnie 2 855 071 podróżnych – mówi Dariusz Kuś, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław. – Satysfakcjonuje też fakt, że z naszego loniska korzysta coraz więcej mieszkańców regionów ościennych takich, jak Opolszczyzna czy Wielkopolska. Do tego rośnie liczba pasażerów zagranicznych – dodaje.

Co istotne, wzrosty zanotowano we wszystkich segmentach ruchu. W 2017 roku aż o 20,7% wzrósł ruch niskokosztowy. W przypadku lotów sieciowych międzynarodowych wzrost wyniósł ponad 12%. Istotną rolę odegrało też doskonałe wypełnienie samolotów. Przebojem były kierunki południowe, a wśród nich Teneryfa, Lizbona i Malaga. Ta pierwsza zanotowała najwyższe, średnie, roczne wypełnienie na poziomie 94,4%.

Wpływ na wyniki roku miała rekordowa liczba kierunków, z których korzystali pasażerowie. Latem było ich około 70, a zimą ponad 50. W sumie w 2017 roku do rozkładu dołączyło 16 nowości, w tym m.in. Tel Awiw, Reykjavik, Lizbona, Agadir oraz Palermo, które Wrocław jako jedyny w Polsce obsługuje z tanimi liniami. Pasażerów biznesowych ucieszyło też otwarcie połączenia do Zurychu, obsługiwanego przez linie SWISS.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę