2018 rokiem nowości


Porto, Paryż, Ateny, Göteborg. Między innymi te nowości pojawią się w tym roku na wrocławskim lotnisku. To jednak nie jedyne debiuty. Pierwszy z nich, czyli czarterowy lot na Zanzibar, już za nami. Na ,,wyspę przypraw” pasażerowie odlecieli 7 stycznia. Samolot był pełny.

- Lot do Zanzibaru jest dla nas przełomowy – mówi Dariusz Kuś, prezez zarządu Portu Lotniczego Wrocław.  – Głównie dlatego, że to najbardziej egzotyczny i najdalej położony punkt na naszej mapie połączeń – dodaje. Loty do Zanzibaru to propozycja od biura podróży Itaka. Połączenie od początku cieszy się dużą popularnością. W sezonie zimowym dostępne są od 7 stycznia w każdą niedzielę. Inną propozycją Itaki, tym razem na spędzenie ferii zimowych, jest Turyn. Pierwszy samolot do stolicy Piemontu wystartuje 13 stycznia, kolejne rejsy zaplanowano na 20 i 27 stycznia.

Nowości pojawią się również w letniej siatce połączeń. Wizz Air pod koniec marca rozpocznie loty do Porto, Kutaisi, Göteborga i Bazylei. – Wszystkie te kierunki oferują coś bardzo ciekawego. Każdy z nich jest inny i właśnie ta różnorodność jest naszym atutem – mówi Dariusz Kuś. Porto jest uzupełnieniem południowej siatki. Inne portugalskie miasto – Lizbona, w zeszłym roku należało do najchętniej wybieranych kierunków. Również i Porto powinno zostać dobrze przyjęte przez podróżnych. Podobnie rzecz ma się z Bazyleą, która jest drugim miastem w Szwajcarii po, debiutującym w ubiegłym roku, Zurychu.

Kolejną nowością, tym razem od Ryanaira, są połączenia do Aten. Stolica Grecji stanie przed nami otworem już 11 maja. Odkrywanie tajemnic kolebki cywilizacji może być dobrym pomysłem na spędzenie przedłużonego weekendu. A to dlatego, że loty w tamtym kierunku będą się odbywać w poniedziałki i piątki. 26 maja, debiutujące we Wrocławiu linie Air France zainaugurują loty do Paryża na lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę