Rok wysokich lotów


Mijający rok, z wielu względów, był dla wrocławskiego lotniska wyjątkowy. Już w październiku  lotnisko pobiło ubiegłoroczny rekord, obsługując w 10 miesięcy 2,45 mln pasażerów. Według prognoz, w całym 2017 roku liczba ta ma wynieść więcej niż 2,8 mln podróżnych. Nie bez znaczenia jest fakt, że w aktualnej siatce połączeń znajduje się ponad 50 propozycji. Latem było to ok. 70 połączeń.  Obie te liczby też są rekordowe.

Mijający rok to też nowe pola współpracy. Na lotnisku zadebiutowały linie SWISS. Jednym z najnowocześniejszych samolotów świata – Bombardierem CS 100 – latają z Wrocławia do Zurychu. Ponadto Wizz Air zapowiedział dodanie kolejnego samolotu do wrocławskiej bazy, co za kilka miesięcy zaowocuje czterema nowymi kierunkami. W 2017 roku w rozkładzie pojawiły się też takie nowości, jak Agadir, Tel Awiw czy Rejkiawik.

- 2017 rok to nie tylko świetne wyniki, ale i udogodnienia dla pasażerów – mówi Dariusz Kuś, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław. – Uruchomiona została między innymi specjalna, szybka linia autobusowa – WRO Airport Express, która bezpośrednio łączy lotnisko z nowym dworcem autobusowym – dodaje. Autobus zatrzymuje się tylko raz – na Placu Dominikańskim. To jednak nie wszystko. Od grudnia na lotnisku działa nowy operator sklepów wolnocłowych – Baltona. Ponadto trwa rozbudowa parkingu. Nowe miejsca zostaną oddane do użytku wiosną 2018 roku. W planach jest też budowa hotelu dla pasażerów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę