Turyn, Zurych czy Oslo?


Biegówki na Polanie Jakuszyckiej i beztroski zjazd w Szklarskiej Porębie – to zna już każdy fan białego szaleństwa na Dolnym Śląsku. Najwyższy czas wypróbować trasy w narciarskich rajach. Turyn, Zurych, Oslo, Monachium – to nasze propozycje z wylotem z Wrocławia.

Już w styczniu z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć do malowniczego Turynu. To zimowa propozycja w ofercie biura podróży Itaka. Włoskie miasto leży u podnóża Alp Zachodnich i jest doskonale skomunikowane z nowoczesnymi ośrodkami narciarskimi. Przyciąga podróżnych z całego świata bliskością stoków, zachwycającymi widokami oraz smaczną i zróżnicowaną kuchnią. Lot trwa zaledwie 2 godziny, a rejsy realizowane będą w soboty.

Miłośnicy niewielkich kurortów narciarskich powinni zwrócić uwagę na miasteczko Grindelwald, położone w Alpach Berneńskich, w rejonie Jungfraujoch. Można dostać się tutaj między innymi z Zurychu, który od końca października znajduje się w siatce połączeń Portu Lotniczego Wrocław. Jego niewątpliwym atutem są wygodne stoki, urokliwe hotele, klimatyczne kafejkami. Loty realizują szwajcarskie linie lotnicze SWISS.

Wygodnymi dojazdami do wielu ośrodków kusi też Monachium (Lufthansa). Łatwo trafić stąd do lubianych Zillertal, Garmisch Classic czy Zugspitze. Znajdą tu coś dla siebie narciarze o każdym poziomie umiejętności, a duży wybór hoteli zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżnych. Wolący białe szaleństwo na mroźnej północy, mogą wybrać się do Oslo (Torp). Lata tam Wizz Air, a od zimowego sezonu również Ryanair. Zaledwie 20 minut od centrum miasta działa Park Zimowy, który liczy blisko kilkanaście tras i wyciągów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę