Ruszył WRO Airport Express


Od 6 grudnia szybki i wygodny WRO Airport Express kursuje pomiędzy autobusowym Dworcem Wrocław a Portem Lotniczym Wrocław. Porusza się buspasami, a po drodze zatrzymuje tylko raz, przy pl. Dominikańskim. Połączenie realizuje Polbus PKS.

- Dzięki szybkim połączeniom z centrum miasta, podróż na i z lotniska stała się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – WRO Airport Express to też świetna informacja dla wszystkich pasażerów spoza stolicy Dolnego Śląska, a nawet dalszych regionów Polski. Wysiadając na dworcu autobusowym czy PKP, mogą ruszyć w dalszą podróż na lotnisko, a w drodze powrotnej, w oczekiwaniu na swoje połączenie, skorzystać z oferty nowego Dworca Wrocław – dodaje.

Bilet kosztuje 10 zł. Podróżni mogą go kupić na Dworcu Wrocław, u kierowców WRO Airport Express (możliwa płatność gotówką lub kartą) oraz na stronie www.polbus.pl. Bagaż nie podlega dodatkowym opłatom. Kursy realizują komfortowe Mercedesy Benz Tourino z darmowym WiFi na pokładzie. Podróżujący pociągami Kolei Dolnośląskich lub autobusami wybranych przewoźników (PKS Wołów, PKS Oława, PKS Kłodzko, PKS Tour Jelenia Góra oraz PKS Zielona Góra), mogą kupić bilety z 10-procentową zniżką. Autokary kursują średnio co 50 minut. Czas przejazdu zajmuje ok. 30 minut. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest tutaj.

Na wrocławskie lotnisko można również dojechać komunikacją miejską – autobusem linii 106 lub nocną linią 206. Pasażerowie korzystający z własnego transportu mają do dyspozycji wygodne parkingi, które znajdują się tuż przy terminalu. W przyszłym roku do użytku zostaną oddane dodatkowe miejsca postojowe. Podróżni korzystający z pojazdów z Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla mogą za darmo parkować na parkingu VIP, który zlokalizowany jest najbliżej terminalu.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę